Ośrodek Adopcyjny z siedzibą w Lublinie
ul. Diamentowa 2
20-447 Lublin
tel. (81) 528-76-16 (17, 18, 19)
fax (81) 528-76-18
e-mail: adopcja.lublin@rops.lubelskie.pl

Przedstawicielstwo Ośrodka Adopcyjnego w Białej Podlaskiej
ul. Warszawska 14
21-500 Biała Podlaska
tel./fax (83) 343-64-54
e-mail: adopcja.bp@rops.lubelskie.pl

Przedstawicielstwo Ośrodka Adopcyjnego w Chełmie
ul. Jedność 43
22-100 Chełm
tel./fax (82) 565-54-23
e-mail: adopcja.chelm@rops.lubelskie.pl

 

Przedstawicielstwo Ośrodka Adopcyjnego w Zamościu
ul. Promienna 4
22-400 Zamość
tel./fax (84) 627-93-87 (85)
e-mail: adopcja.zamosc@rops.lubelskie.pl

Kategorie

Archiwa

Grupa wsparcia dla rodziców/opiekunów dzieci z FAS/FASD. Prowadzący – Marzena Szczygielska – psycholog

W dniu 21 września 2022 r. w Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD w  Lublinie odbyło się pierwsze spotkanie Grupy wsparcia, skierowane do rodziców/opiekunów dzieci z FAS/FASD. Grupa wsparcia jest formą pomocy psychologicznej. Zwykle w grupach wsparcia uczestniczą osoby, które łączą podobne problemy i trudności. Grupy takie mogą mieć charakter zarówno formalny (organizowane przez specjalistyczne instytucje i prowadzone przez jedną lub dwie profesjonalnie przygotowane osoby), jak i samopomocowy (gdy tworzone są przez samych jej członków). Grupy takie mogą mieć także charakter otwarty (gdy w każdym momencie mogą dołączyć do nich nowi członkowie) lub zamknięty (gdy nowi członkowie nie mogą dołączać do spotkań po ich rozpoczęciu). Udział w grupie wsparcia polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi jej członkami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, dzieleniu się pożytecznymi informacjami, udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego.

Spotkanie poprowadziła Pani Marzena Szczygielska – psycholog, trener, terapeuta, która posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi. Doświadczenie zdobyła w placówkach pomocy społecznej, instytucjonalnej opieki zastępczej oraz w ośrodku adopcyjnym. Prowadzi grupy wsparcia, szkolenia i superwizje dla rodziców i specjalistów, obecnie pracuje w MOPR w Lublinie w Dziale ds. rodzinnej pieczy zastępczej i asysty rodzinnej. Wspiera rodziców i dzieci z rodzin adopcyjnych, zastępczych, rekonstruowanych. Specjalizuje się w tematyce zaburzeń neurorozwojowych, szczególnie FASD oraz w pracy z dziećmi, które doświadczyły straty, traumy i zaburzeń przywiązania.

Spotkania Grupy wsparcia będą odbywały się cyklicznie, w każdą trzecią środę miesiąca w godzinach 15:30-19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Granatowy notes z długopisem leżący na szklanym stole
Dziesięć krzeseł ustawionych w kółku. Na każdym krześle leży notes i długopis. Na ścianie wisi projektor, na którym puszczany jest slajd.